Scoala Gheraesti

Elevi cu care ne mândrim

 

 

 

ELEVII PREMIANȚI LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI ŞCOLARE

ÎN ANUL ȘCOLAR 2012-2013

 

NR

CRT

 

 

NUMELE ŞI PRENUMELE ELEVULUI

 

CLASA

 

DISCIPLINA

FAZA CONCURSULUI/

OLIMPIADA

 

DENUMIREA CONCURSULUI

 

LOCUL

OBŢINUT

 

1.

 

TODICĂ  LUCIAN

 

 

VI A

 

FIZICĂ

 

JUDEŢEANĂ

IMPULS PERPETUUM

 

I

 

2.

 

TODICĂ LUCIAN

 

VI A

 

FIZICĂ

 

NAŢIONALĂ

IMPULS PERPETUUM

 

II

 

3.

 

 

CIOBANU EMANUELA

 

VII A

 

 

LB. ROMÂNĂ

 

ETAPA  II

 

COMPER

 

90  p

 

4.

 

HERCIU GEANINA RAFAELA

 

VII A

 

 

LB. ROMÂNĂ

 

ETAPA  II

 

COMPER

 

89 p

 

5.

 

SULTES  STEFANA

 

 

VIII C

 

LB.ENGLEZĂ

 

ETAPA  II

 

SMART

 

I

 

6.

 

TRIFAŞ LOREDANA

 

VIII C

 

 

LB.ENGLEZĂ

 

ETAPA  II

 

SMART

 

I

 

7.

 

FĂRCĂŞEL MARINA SABINA

 

VIII C

 

LB.ENGLEZĂ

 

ETAPA  II

 

SMAR T

 

I

 

8.

 

BLAJ MĂDĂLINA

 

VIII B

 

FRANCEZĂ

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

M

9.

 

SULTEŞ ŞTEFANA

 

VIII C

 

FRANCEZĂ

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

M

10.

 

BORDIANU EMA

 

VIII C

 

ISTORIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

M

 

11.

 

COCUŢ MONICA

 

VIIIA

 

ISTORIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

M

 

12.

 

TANCĂU PAUL

 

VI C

 

GEOGRAFIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

M

 

13.

 

TOMA IULIA

 

VI B

 

GEOGRAFIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

M

 

14.

 

TOMA IULIA

 

VI B

 

RELIGIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

II

 

15.

 

DANCĂ ANDREEA

 

VI B

 

RELIGIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

II

 

16.

 

ENĂŞOAIE ROXANA

 

V B

 

RELIGIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

II

 

17.

 

BORDIANU EMA

 

VIII C

 

RELIGIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

II

 

18.

 

BLAJ MĂDĂLINA

 

 

VIII B

 

RELIGIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

II

19.

 

FARCAŞ LOREDANA

 

VIII C

 

RELIGIE

 

JUDEŢEANĂ

 

OLIMPIADĂ

 

II

 

20.

 

ECHIPĂ FETE HANDBAL

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

 

JUDEŢEANĂ

OLIMPIADĂ

 

II

 

21.

 

OINĂ FETE

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

 

NAŢIONALĂ

OLIMPIADĂ

 

I

 

22.

 

OINĂ FETE

 

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

 

NAŢIONALĂ

OLIMPIADĂ

 

II

 

23.

 

OINĂ  BĂIEŢI

 

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

 

NAŢIONALĂ

OLIMPIADĂ

 

I

 

24.

 

BASCHET FETE ŞI BĂIEŢI

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

 

NAŢIONALĂ

CONCURS

 

II

 

25.

 

TENIS MASĂ BĂIEŢI

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

ZONA ROMAN

CONCURS

 

I

 

26.

 

TETRATLON  FETE

V-VIII

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

ZONA ROMAN

CONCURS

 

II

 

27.

 

FOTBAL BĂIEŢI

I-IV

ED.FIZICĂ ŞI SPORT

ZONA ROMAN

CONCURS

 

II

 

28.

 

ANDRO IONUŢ

 

VI A

 

GEOGRAFIE

 

JUDEŢEANĂ

 

IONIŢĂ ICHIM

 

M

 

29.

 

TOMA IULIA

 

 

VI B

 

GEOGRAFIE

 

JUDEŢEANĂ

 

IONIŢĂ ICHIM

 

M

 

 

 REZULTATE ȘCOLARE OBȚINUTE LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI ÎN ANUL ȘCOLAR 2012-2013

 

 

·         Învățământ primar:

a)       Comper: premiul I - 13 elevi, premiul II - 10 elevi, premiul III - 4 elevi, mențiune – 7 elevi;

b)      Smart: premiul I - 2 elevi, premiul II - 3 elevi, premiul III - 6 elevi;

c)       Cangurul matematician: premiul I - 8 elevi, premiul II - 6 elevi, premiul III – 1 elev;

d)      Poveștile cangurului: premiul I – 11 elevi, premiul II - 2 elevi;

e)      Fii inteligent la matematică: premiul I - 7 elevi, premiul II - 2 elevi;

f)        Alte concursuri artistico-plastice și de creație literară: premiul I - 5 elevi, premiul II - 15 elevi, premiul III - 8 elevi, mențiuni – 4.

·         Învățământ gimnazial:

a)      Olimpiada  de fizică – faza județeană:  1 mențiune;

b) Concurs fizică-chimie ,,Impuls Perpetuum”- faza județeană - 2 premii I, 1 mențiune;                                                                            -faza națională: 1 premiu II;

c) Concurs ,,Și eu pot fi bun la mate”- faza județeană – 1 premiu III;

d) Olimpiada de istorie – faza județeană: 2 mențiuni;

e) Concurs național de geaografie ,,Terra” – 2 mențiuni;

f) Concurs interjudețean de geografie ,,Ioniță Ichim” – 2 mențiuni;

g) Olimpiada de religie – faza județeană: premiul II – 6 elevi, premiul III – 1 elev (faza pe dieceză);

h)Smart – Limba engleză- etapa II – 3 premii I;

i) Comper – lb. și lit. română – etapa II – 2 mențiuni;

j) Olimpiada de educație fizică și sport:

-faza județeană- handbal  fete –premiul II;

-faza națională – oină fete –premiul I și premiul II; oină băieți – premiul I;

-faza zonală – tenis masă – premiul II.

k) Alte olimpiade și concursuri:

·         ,,Prietenii pompierilor”- locul III (echipă fete)-faza județeană;

·         ,,Educația rutieră – Educație pentru viață”- etapa zonală – 1 premiu II și 3 premii III.