Școala Gherăești

Dedicați unui viitor mai bun, mai frumos.

07 Martie 2016 In Stiri

Descarcă de mai jos rezultatele la simulare - Evaluarea Națională 2015-2016.

20 Octombrie 2014 In Activități școlare

Colgate România a avut plăcerea de a invita școala noastră să se alăture campaniei „Luna Sănătății Orale Colgate”, campanie ce s-a desfăşurat în luna septembrie 2014.Compania Colgate-Palmolive România și-a propus ca, în cadrul acestui proiect, să asigure, prin donaţie, copiilor din clasele primare un pachet - Program Scolar Colgate - conținând produsele necesare igienei orale: o mini-pastă de dinți Colgate, o periuță de dinți Colgate, un joc pentru copii și un pliant informativ despre igiena orală, adresat părinților.

30 Octombrie 2014 In Proiecte
Proiectul educațional  ,,Miracolul din plantele medicinale” se derulează la nivelul claselor a II-a. Copiii învață care sunt plantele medicinale, ce efectele curative au, cum pot fi ele valorificate și unde se pot găsi. Ei vor înțelege cât de important este consumul de ceai din plante medicinale pentru organismul uman.
28 Aprilie 2015 In Scoala altfel