Items filtered by date: Mai 2015
04 Mai 2015 In Proiecte educative
Ziua de 1 Mai a fost sărbătorită  de elevii înscriși în Patrula Eco a Școlii Gimnaziale, Comuna Gherăești prin muncă. Coordonați de doamnele profesoare Gherghel Cristina și Dănculesei Ermina, copiii au vopsit cauciuri de mașină, le-au umplut cu pământ și au plantat flori, realizând astfel ornamente pentru curtea școlii.

01 Mai 2015 In Elevi cu care ne mandrim

Vezi lista celor care au reusit performante la nivel local sau judetean la diferite concursuri desfășurate pe parcursul anului școlar 2016-2017

Până nu încerci să faci ceva mai mult decât lucrurile la care te pricepi deja, nu vei evolua.” – Ronald E. Osborn

01 Mai 2015 In Scoala altfel

Această activitate s-a organizat pe nivele de clase, unii elevi fiind spectatori, iar cei talentați prezentând în fața celorlalți talentele pe care le au. Copiii din fanfara școlii ,,Doruleț de Gherăești” au participat, cu un scurt recital, la activitatea din cadrul proiectului educațional  ,,Lectura - punte peste timp” inițiat de Școala Gimnazială Barticești, Comuna Botești.

Elevii claselor a VIII-a au participat la târgul educațional organizat de L.P.S.Roman și au vizitat Muzeul de Istorie din Roman.