Items filtered by date: Februarie 2014
10 Februarie 2014 In Proiecte educative

Prin acest proiect se creează cadrul favorabil exprimării libere a tuturor copiilor, este stimulat spiritul de echipă, îi adaptăm pe elevii noştri la cerinţele scenei şi publicului, afirmând o atitudine degajată, lipsită de emoţii şi îi educăm ca spectatori, actori, interpreti si artisti plastici.

10 Februarie 2014 In Proiecte educative

,,În lumea cărţilor”este un proiect educaţional iniţiat de d-na înv. Benea Cecilia cu elevii clasei a II-a B în colaborare cu biblioteca comunală, reprezentată de doamna bibliotecar Berăşoaie Roxana- Crina.

08 Februarie 2014 In Activități școlare

Acceptând această invitaţie lansată de Biblioteca Comunală Gherăeşti, prin acest proiect elevii au posibilitatea  să evadeze din spaţiul încorsetat al sălii de clasă şi să intreîntr-o lume minunată a cărţilor unde...

06 Februarie 2014 In Activități școlare

,,ŞI EU SUNT CETĂŢEAN EUROPEAN”

ACTIVITATE ÎN C.D.I.

Activități de antreprenoriat.

06 Februarie 2014 In Activități școlare

Activitate derulata in CDI cu elevii claselor V-VIII: "UNIREA DE LA 1859"

Scopul activității a fost cunoaşterea de către elevi a evenimentelor care au dus la făurirea Unirii, acest ideal permanent al românilor de pretutindeni, dar și  a marilor personalităţi care au participat la Unirea de la 1859.

06 Februarie 2014 In Activități școlare

Imagini de la ziua porților deschise - clasa pregătitoare.

Imagini halloween

Clasele I B, a II-a A, a IV-a B, inv. Imbrisca Simona, Galatanu Minodora, Blaj Didina

01 Februarie 2014 In Galerie foto

Imagini halloween