Scoala Gheraesti

Invățăm să muncim și să dăruim! 2

Proiectul se derulează și în acest an școlar, căpătând amploare  prin numărul de copii implicați în cumpărarea produselor. S-au derulat două activități (cu ocazia sărbătorilor de iarnă și la 1 Martie), activități la care au participat și reprezentanți ai Bisericii.
 

In  proiectul ,,Invățăm să muncim și să dăruim!”  sunt implicate 3 cadre didactice (înv. Galațanu Minodora, înv. Tancău Maria și înv. Imbrișcă Simona) cu elevii celor 3 clase pe care le coordonează ( I A, I B, II A). Copiii învață să muncească și să fie solidari cu cei aflați în nevoie, deoarece produsele obținute în urma efortului depus sunt  valorificate. Banii câștigați din vânzarea acestor produse sunt dați familiilor nevoiașe din localitate. 

 

Școala Gherăești

Dedicați unui viitor mai bun, mai frumos.

Website: www.scoalagheraesti.ro