Ziua de 1 Mai a fost sărbătorită  de elevii înscriși în Patrula Eco a Școlii Gimnaziale, Comuna Gherăești prin muncă. Coordonați de doamnele profesoare Gherghel Cristina și Dănculesei Ermina, copiii au vopsit cauciuri de mașină, le-au umplut cu pământ și au plantat flori, realizând astfel ornamente pentru curtea școlii.

30 Noiembrie 2014 By In Proiecte educative
Elevii înscriși în Patrula Eco a Școlii Gimnaziale, Comuna Gherăești au decis să amenajeze grădina școlii. În luna noiembrie a anului școlar 2014-2015 au curățat spațiul și au plantat copaci.

30 Ianuarie 2015 By In Proiecte educative

Proiectul ,,Cartea - izvor de învățătură, educație și cultură’’

8 concursuri literare lunare cu premii constând în cărți primite în cadrul proiectului BOOKS 4 YOUTH II, din partea Fundației Mereu Aproape

Durata proiectului: 10 luni (sept. 2014 -  iunie 2015)