Scoala Gheraesti

Miercuri - Ziua atelier si voluntariat

28 Aprilie 2015 By In Scoala altfel

La nivelul școlii s-a desfășurat proiectul ,,Suflet de copil”, proiect în cadrul căruia elevii școlii noastre au făcut donații (haine și alimente) pentru copiii de la Centrul de Zi din Piatra-Neamț care au venit la Gherăești.

 După ce au făcut cunoștință și s-au cunoscut mai bine, în cadrul zilei - atelier, elevii au confecționat pe grupe decorațiuni și elemente specifice sărbătorilor pascale (felicitări, colaje, picturi, ouă încondeiate, afișe), acestea fiind expuse la  panourile din clase.

La sfârșitul activității toți elevii au fost implicați în diferite jocuri distractive (monopoly, remmy, șah) pentru destinderea atmosferei.Activitatea s-a finalizat cu o mini-petrecere unde toți copiii - oaspeți de la Centru, împreună cu elevii școlii noastre, s-au distrat la o prăjitură, un suc, o muzică bună, prilej pentru a se cunoaște mai bine, a socializa și a lega noi prietenii.

Cu ajutorul sponsorilor am reusit să le oferim acestor copii din Centru și pachete cu dulciuri.

 

 

 

Școala Gherăești

Dedicați unui viitor mai bun, mai frumos.

Website: www.scoalagheraesti.ro
More in this category: « Marți - Ziua educativă