Scoala Gheraesti

Marți - Ziua educativă

05 Aprilie 2015 By In Scoala altfel

ACTIVITĂȚI DESFĂȘURATE

Bune maniere

Concurs de cultură generală

Excursie imaginară în Londra

Sărbătoarea Paştelui la români...


 

 

Școlarii mici au vizionat filme, au construit puzzle-uri, au vizitat biblioteca comunală și s-au întrecut, pe serii de clase, în noțiuni de cultură generală. Cei mai buni elevi au participat la concursul ,,Fii inteligent”, la care s-au obținut rezultate bune și foarte bune.

Clasele I au desfașurat activități de antreprenoriat și ,,au învățat” care este ,,drumul florilor” până la florăria din sat.

Elevii din gimnaziu au facut experimente pentru descoperirea diferitelor fenomene fizice și chimice, au participat la concursuri de film, fotografie și prezentări PPT (cu tematicile ,,Sărbătoarea Paștelui la români” și ,,Români peste hotare”). Unii au învățat cum să acorde primul ajutor în anumite situații.

 

 

 

 

Școala Gherăești

Dedicați unui viitor mai bun, mai frumos.

Website: www.scoalagheraesti.ro