Scoala Gheraesti

Luni - ziua culturală

06 Aprilie 2015 By In Scoala altfel

ACTIVITĂȚI DESFĂȘURATE

 Pregătire şi desfăşurare serbare „Sărbătoarea primăverii”

 

 

Luni, 6 aprilie 2015, a avut loc serbarea intitulată ,,Sărbătoarea primăverii” pe scena Centrului de Cultură și Creație Gherăești , fiind o serbare dedicată Sărbătorii Sfinte a Paștelui. Elevii Școlii Gimnaziale, Comuna Gherăești au pregătit momente artistice deosebite:

-scenete;

-dansuri populare (ansamblul elevilor școlii - ,,Lunca Moldovei” - fiind coordonat de domnul instructor Cristian Pleșca căruia îi mulțumim);

- cântece populare interpretate de fanfara școlii ,,Doruleț de Gherăești”.

La serbare au participat reprezentanți ai administrației publice locale, ai Bisericii și locuitorii comunei. Serbarea a avut un real succes. Mulțumim Bisericii Romano-Catolice pentru sprijin și domnului Cristian Pleșca pentru implicare.

 

 

 

 

Școala Gherăești

Dedicați unui viitor mai bun, mai frumos.

Website: www.scoalagheraesti.ro