28 Aprilie 2015 By In Scoala altfel

Această activitate s-a organizat pe nivele de clase, unii elevi fiind spectatori, iar cei talentați prezentând în fața celorlalți talentele pe care le au. Copiii din fanfara școlii ,,Doruleț de Gherăești” au participat, cu un scurt recital, la activitatea din cadrul proiectului educațional  ,,Lectura - punte peste timp” inițiat de Școala Gimnazială Barticești, Comuna Botești.

Elevii claselor a VIII-a au participat la târgul educațional organizat de L.P.S.Roman și au vizitat Muzeul de Istorie din Roman.

05 Aprilie 2015 By In Scoala altfel

ACTIVITĂȚI DESFĂȘURATE

Bune maniere

Concurs de cultură generală